Skip Navigation Linksآرکا صنعت تیوان > صفحه اصلی > مقالات > مقاله
رفع ماتی چراغ خودرو و موتور سیکلت
رفع ماتی چراغ خودرو و موتور سیکلت

6 روش آسان رفع کدری چراغ خودرو و موتور سیکلت

در این مقاله از سری مقاله های آرکا صنعت تیوان به بررسی کدر شدن چراغ خودرو، دلایل مات شدگی چراغ خودرو و همینطور روش های مختلف رفع ماتی چراغ خودرو می پردازیم. با توجه به افزایش نرخ روز افزون تولید خودرو در کشور و به متعاقب آن، بالا رفتن تعداد رانندگان، طبیعی است که به دنبال بالا رفتن تعداد خودرو های موجود، مشکلات مربوط به آن ها نیز افزایش یابد. یکی از مشکلات عدیده ای که دارندگان خودرو با آن مواجه هستند، ماتی چراغ خودرو و نحوه تمیز کردن چراغ خودرو و رفع کدری و ماتی چراغ خودرو و موتورسیکلت می باشد. سوال مهم این است که اصولا ماتی چراغ خودرو از بین خواهد رفت یا خیر؟ برای شفاف سازی چراغ خودرو، روش های سنتی و بسیاری وجود دارد که تا به حال مورد استفاده قرار می گرفته است. در حال حاضر نیز بسیاری از افراد، برای رفع ماتی چراغ از روش های مرسوم قدیمی استفاده می کنند.

اما روش های قدیمی علی رغم اینکه راحت و سریع به نظر می آیند اما اشکالاتی دارند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

ماتی چراغ خودرو بر روی عوامل دیگر نیز تاثیر مستقیم دارد. برای مثال زمانی که چراغ خودرو مات باشد، نور منتشر شده از چراغ خودرو تا حد زیادی کم شده و در نتیجه دید راننده نسبت به مسیر پیش رو مختل شده و کاهش میابد و همین امر سبب بروز حادثه می گردد. ماتی چراغ خودرو که شاید به ظاهر امر پیش پا افتاده ای بنظر برسد ممکن است منجر به اتفاقات ناگوار گردد.

 رفع ماتی چراغ خودرو و موتورسیکلت

عناوینی مانند :" رفع ماتی چراغ در منزل " و یا " تمیز کردن چراغ ماشین با آبلیمو " عناوینی هستند که شاید بسیار تحریک کننده باشند چرا که برای شفاف سازی هزینه و زحمت خاصی ندارد.در نظر گرفتن این نکته مهم است؛ درست است که تمیز کردن چراغ و رفع کدری چراغ خودرو به کمک آبلیمو، خمیر دندان، نوشابه و یا جوش شیرین ارزان و مقرون به صرفه به نظر می رسد و شما را ترغیب به انجام و پیاده سازی این روش ها می کند اما بهتر است به لحاظ عملی و علمی، پس از تجربه کردن رفع ماتی چراغ با این روش ها در مورد مفید یا غیر مفید بودن این روش ها اظهار نظر کنیم. گاهی با اینکه روشی ارزان به نظر می آید اما تاثیراتی به جای می گذارد که معمولا هزینه بالایی به همراه دارد.

استفاده از موادی که در بالا از آن ها نام بردیم برای رفع ماتی چراغ خودرو و موتورسیکلت، ممکن است برای مدت زمان کوتاهی کار آمد بوده و کار راه انداز باشد. حتما به نظر شما استفاده از آبلیمو که در همه منازل هم به راحتی یافت می شود روش مقرون به صرفه تری است. اما باید به این نکته توجه کرد که رفع ماتی چراغ خودرو با آبلیمو فقط برای مدت کوتاهی دوام دارد و به سرعت همان ماتی قبل باز می گردد. در اینصورت باید هزینه بیشتری صرف خرید چراغ جدید نمایید. پس بهتر آن است که از ابتدا روش اصولی را در پیش گیرید.

چرا تمیز کردن چراغ خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است؟

در توضیح اهمیت رفع ماتی چراغ خودرو و شفاف بودن چراغ خودرو ها ذکر همین نکته بس که چراغ های جلو، بزرگترین چراغ های خودرو هستند که نقش بسیار مهمی در زیبایی و همچنین امنیت خودرو دارند. نقش چراغ های خودرو در حفظ امنیت از کسی پوشیده نیست به همین دلیل شفاف سازی چراغ خودرو از اهمیت بالایی برخوردار است. در تاریکی شب، روشن بودن چراغ ها، علاوه بر اینکه سایر رانندگان را از حضور شما مطلع می کند دید بهتر و کافی نیز به شما می دهد. تصور کنید کدری چراغ خودرو چقدر میتواند در دید راننده تاثیر بگذارد. اینجاست که نقش مهم تمیز کردن چراغ ماشین و رفع ماتی چراغ به چشم می آید.

دلایل ماتی چراغ خودرو چیست؟

قبل از بررسی روش های رفع ماتی چراغ باید از دلایل بوجود آمدن این ماتی اطلاع داشته باشیم. چراغ خودرو از دو ناحیه متفاوت و به دو دلیل اصلی کدر و مات می شود.

  1. مات شدن چراغ خودرو از داخل
  2. مات شدن چراغ خودرو از بیرون

اگر ماتی چراغ از قسمت داخلی طلق باشد، به دلیل استفاده از چراغ های غیر استاندارد با اندازه بیش از حد معمول بزرگ می باشد. در این موارد باید پس از انجام مراحل رفع کدری چراغ با محلول مخصوص رفع ماتی چراغ، اندازه ی چراغ های خودرو را به اندازه استاندارد تغییر داد.

اما در صورتی که این ماتی ازقسمت بیرونی طلق چراغ خودرو باشد، دلیل آن قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید وهمچنین تغییر دمایی شدید می باشد که ممکن است حتی به دلیل تغییر آب و هوا نیز در مدت زمان طولانی باشد.

روش های رفع ماتی و تمیز کردن چراغ ماشین

  • رفع ماتی چراغ خودرو و موتور سیکلت با مایع رفع ماتی چراغ خودرو برند پرولکترو
  • رفع ماتی چراغ خودرو با مایع ظرف شویی
  • رفع ماتی چراغ خودرو با خمیر دندان
  • رفع ماتی چراغ خودرو با جوش شیرین
  • رفع ماتی چراغ خودرو با نوشابه
  • رفع ماتی چراغ خودرو با آبلیمو

تمیز کردن چراغ خودرو با محلول رفع ماتی پرولکترو

فرقی نمیکند که زردی و کدری چراغ خودرو از درون باشد یا از خارج در هر دو مورد به راحتی به کمک محلول رفع ماتی و شفاف سازی چراغ خودرو پروتکتپرو می توان رفع ماتی چراغ خودرو را انجام داد. در کیت رفع ماتی چراغ خودرو تمامی اقلام مورد نیاز جهت تمیز کردن چراغ خودرو وجود دارد.

محلول رفع ماتی چراغ، با فرمولاسیون متفاوت و خاصی که دارد با اسید های موجود در بازار متفاوت می باشد و شفاف سازی بعد از استفاده از این محلول، دائمی می باشد و بر خلاف سایر روش ها نیاز به ترمیم در بازه های زمانی کوتاه مدت ندارد. برای شفاف سازی چراغ خودرو به کمک کیت رفع ماتی پروتکتپرو PROTEKTPRO، باید مراحل شفاف سازی را با دقت و به ترتیب انجام دهید. مهم ترین مرحله در این فرآیند، مرحله سنباده کشی می باشد.

استفاده از محلول رفع ماتی چراغ خودرو         استفاده از محلول رفع ماتی چراغ خودرو

 

 

رفع ماتی چراغ با آبلیمو

در مواردی که با این روش به رفع ماتی چراغ بپردازید، ممکن است که در لحظه ظاهر چراغ بسیار شفاف باشد ولی این شفافیت موقتی بوده و در بازه زمانی کوتاه مدت از بین رفته و مجدد کدر می شود به همین دلیل باید در فواصل کوتاه تری اقدام به تمیز کردن چراغ ماشین کرد. رفع ماتی چراغ به کمک آبلیمو روشی غیر استاندارد برای شفاف سازی چراغ خودرو است. بهتر است روش استاندارد رفع کدری چراغ را انجام دهید. اما در این مقاله تمام روش های ممکن برای تمیز کردن چراغ ماشین معرفی می گردد.

همانطور که می دانید آبلیمو در ترکیب خود نوعی اسید دارد. به باور عموم این اسید می تواند به شفاف سازی و رفع ماتی چراغ خودرو کمک کند. از این رو آبلیمو در لیست مواردی قرار گرفته است که معمولا ارائه دهندگان خدمات، از آن در رفع کدری چراغ خودرو استفاده می کنند. برای رفع ماتی چراغ با آبلیمو کافی است آبلیمو را بر سطح چراغ ریخته و مانند روش های قبلی آن را با دستمال نرم بر روی چراغ مالیده و در نهایت خشک کنید.

ممکن است بعد از انجام این کار، سطح چراغ به شفافیت کافی نرسیده باشد. در اینصورت روش تمیز کردن چراغ خودرو را با مایع رفع ماتی چراغ پروتکتپرو امتحان کنید.

تمیز کردن چراغ ماشین با مایع ظرف شویی

شاید ساده ترین و البته راحت ترین راهی که به ذهن می رشد، شستن و تمیز کردن چراغ ماشین با مایع ظرف شویی باشد. برای رفع ماتی چراغ با مایع ظرف شویی، نیاز به رعایت مراحل خاصی نیست تنها نیاز به مقداری آب گرم، مایع ظرف شویی ضد چربی و یک دستمال هست. در نهایت باید یاد آور شویم همانطور که از نامش پیداست، این مایع مخصوص شست و شوی ظرف می باشد و کاربرد چندانی در رفع ماتی چراغ خودرو ندارد. اما همچنان رفع ماتی چراغ خودرو با محلول رفع ماتی خودرو تنها راه حل اصولی و استاندارد می باشد.

گذشته از این موضوع، همانطور که از اسمش مشخص است، مایع ظرفشویی برای شست و شوی ظروف به کار می رود.

کبت رفع ماتی پروتکتپرو

کیت رفع ماتی پروتکتپرو PROTEKTPRO

رفع ماتی چراغ و شفاف سازی چراغ با خمیر دندان

رفع ماتی چراغ با خمیر دندان از دیگر مواردی است که در لیست شفاف سازی چراغ خودرو وجود دارد. برای استفاده از خمیر دندان، باید در ابتدا تمیز کردن چراغ خودرو را با یک ماده شست و شو انجام می شود. سپس با یک اسفنج و یا پارچه تمیز و نرم خمیر دندان را بصورت دورانی و در یک جهت بر سطح چراغ اعمال کنید.در صورتی که فرآیند رفع ماتی چراغ با خمیر دندان را انجام دادید و نتیجه شفاف سازی چراغ دلخواه نبود روش های دیگر را امتحان کنید.

رفع کدری چراغ خودرو با جوش شیرین

در ادامه لیست روش های شفاف سازی چراغ خودرو به رفع کدری چراغ با جوش شیرین می رسیم. برای تمیز کردن چراغ خودرو با جوش شیرین باید ابتدا جوش شیرین و سرکه را با درصد خاصی ترکیب کنیم. به ازای هر یک پیمانه جوش شیرین باید دو پیمانه سرکه استفاده شود تا شفاف سازی چراغ نتیجه مطلوب را داشته باشد.

ترکیب سرکه و جوش شیرین را بر روی چراغ خودرو ریخته و با یک دستمال نرم بصورت دایره ای آنرا بر روی چراغ مالش می دهیم. در نهایت برای  تکمیل شدن مراحل رفع ماتی چراغ خودرو، آب گرم را با اسپری بر روی آن ریخته و در نهایت با یک دستمال سطح چراغ را خشک می کنیم. به این ترتیب مراحل رفع ماتی چراغ با سرکه و جوش شیرین به اتمام می رسد.

رفع کدری چراغ با نوشابه

نوشابه هم جزو مواردی است که عموم مردم برای تمیز کردن چراغ خودرو از آن استفاده می کنند. بخصوص نوشابه های گازدار به دلیل وجود اسیدی که در ترکیب خود دارند، می توانند رسوبات را از بین ببرند و به پاکسازی لکه ها کمک کنند. البته این موضوع که آیا اسید موجود در نوشابه برای تمیز کردن چراغ خودرو مفید بوده و یا در رفع ماتی و رفع کدری چراغ موثر است یا نه جای تامل دارد. در حالت کلی برای استفاده از نوشابه در رفع ماتی چراغ باید با استفاده از یک دستمال نرم و نوشابه، چراغ را تمیز کنید. از نوشابه بجز رفع ماتی چراغ برای تمیز کردن انواع سطوح نیز استفاده می گردد.

لازم به ذکر است محلول رفع ماتی چراغ توسط شرکت آرکا صنعت تیوان در حجم هاز متفاوت در دسترس می باشد. جدول ذیل خلاصه از حجم های قابل ارائه محلول رفع ماتی چراغ پروتکتپرو نمایش داده شده است.

 

مایع رفع ماتی محصول آلمان
حجم برند لینک خرید
600 cc Protectpro کلیک کنید
1 Lit Protectpro کلیک کنید
4 Lit Protectpro کلیک کنید
10 Lit Protectpro کلیک کنید
20 Lit Protectpro کلیک کنید
کیت رفع ماتی 600 سی سی Protectpro کلیک کنید
کیت رفع ماتی 1 لیتری Protectpro کلیک کنید

 

شرکت آرکا صنعت تیوان تنها وارد کننده کیت رفع ماتی چراغ برند پروتکتپرو PROTEKTPRO محصول کشور آلمان می باشد. برای خرید محلول رفع ماتی چراغ پروتکتپرو از فروشگاه اینترنتی آرکا صنعت تیوان دیدن فرمایید.

سایر تصاویر:
AST1 , کلیه حقوق محفوظ است.
برنامه نویسی و طراحی سایت توسط اکسیر.
Top