Skip Navigation Linksآرکا صنعت تیوان > صفحه اصلی > نمونه کارها > نمونه کار

جوش پلاستیک پایه پروژکتور BMW

پروژکتور خودرو چه کاربردی دارد؟

در این قسمت از نمونه کار های وب سایت شرکت آرکا صنعت تیوان به پایه پروژکتور خودرو BMW میپردازیم.

پروژکتور های تعبیه شده در قسمت جلوی خودرو، کارایی مهمی دارند. پروژکتور خودور در ابتدا فقط در اتوموبیل های لوکس مانند BMW موجود بود. با توجه به نحوه طراحی پروژکتور خودرو، با نصب و استفاده از آنها، می توان دید گسترده تری نسبت به جاده داشت و قسمت بیشتری از جاده را در فواصل طولانی تر روشن کرد این مقایسه در برابر چراغ های سنتی قرار گرفته در جلوی خودرو انجام شده است. پروژکتور خودرو، نسبت به چراغ های معمولی پرتوهای متمرکز تری از نور را پخش می کنند، به این معنی که نور بیشتری مستقیماً به مسیر مقابل تابیده میشود. این نور مستقیما به مسیر پیش رو هدایت می شود نه به اطراف.

پروژکتور خودرو چگونه کار میکند؟

چراغ های پروژکتور خودرو از مجموعه ای از لامپ های قابل تعویض ساخته شده اند که شامل یک جزء بازتابنده هستند و این همان نقطه تمایز پروژکتور خودرو با چراغ های معمولی است. طراحی کلی پروژکتور خودرو مبتنی بر ایده تمرکز نور می باشد که متشکل است از یک بازتابنده نور و یک شاتر برای پخش آن. لازم به ذکر است هر چراغ جلو پروژکتور شامل این اجزای اساسی است:

  • لامپ

بدون شک عضو جدایی ناپذیر هر پروژکتور خودرو لامپ مخصوص می باشد. در پروژکتور خودرو می توان از هالوژن، HID و LED به عنوان منبع نور استفاده کرد. لامپ های پروژکتور خودرو می توانند بسیار روشن تر از لامپ های چراغ های جلو بازتابنده باشند تا دید بهتر و واضح تری را در فواصل طولانی تر در اختیار راننده قرار دهند.

  • رفلکتور

پروژکتور خودرو در واقع شامل قطعه ای به نام رفلکتور می باشد که در آن از یک بازتابنده بیضی شکل استفاده شده است. بیضی شکل بودن این قطعه باعث می شود نور ساطع شده از پروژکتور خودرو بر روی نقطه ای باریک در نزدیکی جلوی بازتابنده متمرکز شود، جایی که به یک شاتر برخورد می کند.

  • شاتر

شاتر یکی از مهم ترین اجزای پروژکتور خودرو است این جزء از پایین به پرتو نور وارد می شود و باعث قطع شدید می شود و به طور موثر نور را به سمت جاده نشانه می گیرد به جای اینکه جلوی دید سایر رانندگان را بگیرد. در برخی از خودروها، شاتر را می توان بالا و پایین کرد تا بین نور بالا و پایین سوئیچ شود.

  • لنز

لنز در پروژکتور خودرو درواقع برای توزیع یکنواخت پرتو نوری که قبلاً توسط بازتابنده بیضوی و شاتر شکل گرفته و هدف‌گیری شده است، طراحی شده. برخی از لنزهای هدلایت پروژکتوری نیز دارای ویژگی هستند که خط برش بین نور و تاریکی را زمانی که چراغ های جلو بر روی جاده می تابد، نرم می کند.

پایه پروژکتور خودرو چیست؟

همانطور که از نام " پایه پروژکتور خودرو " مشخص است، از آن برای ثابت نگهداشتن پروژکتور خودرو استفاده میگردد. به کمک پایه پروژکتور، پروژکتور خودرو درست و ثابت در جای صحیح قرار میگیرد و با این تفاسیر راننده دید کامل و واضح تری نسبت به مسیر پیش رو خواهد داشت. درصورتیکه پایه پروژکتور خودرو دچار آسیب دیدگی شود، باید سریعا به تعمیر آن پرداخت.

تعمیر پایه پروژکتور خودرو به کمک الکترود پرولکتور

زمانیکه در اثر تصادف و یا وارد شدن ضربه، پایه پروژکتور خودرو دچار شکستگی و آسیب گردد، پروژکتور خودرو به درستی در جای خود قرار نخواهد گرفت این امر ممکن است سبب ایجاد اختلال در دید راننده گردد و یا به دلیل تمرکز نور در مسیر اشتباه، دید سایر رانندگان را نیز کور کرده و موجب بروز خسارت و حوادث ناگوار گردد. 

پایه پروژکتور خودرو معمولا از جنس پلاستیک می باشد. در نتیجه قسمت آسیب دیده به راحتی به کمک سشوار جوش پلاستیک برند پرولکترو ترکیه و الکترود های جوش پلاستیک، به تعمیر آن پرداخت. برای اینکار باید در ابتدا درجه حرارت سشوار جوش پلاستیک را به 700 تا 720 درجه سانتی گراد برسانیم و سپس، الکترود و پایه پروژکتور خودرو در تماس مستقیم با یکدیگر قرار داده و حرارت را به آن اعمال میکنم. برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه جوش استاندارد و مدرن با پرولکترو، کلیک کنید.

 

جوش پلاستیک پروژکتور BMW
AST1 , کلیه حقوق محفوظ است.
برنامه نویسی و طراحی سایت توسط اکسیر.
Top