Skip Navigation Linksآرکا صنعت تیوان > صفحه اصلی > نمونه کارها > نمونه کار

منبع انبساط آئودی

وظیفه منبع انبساط آئودی چیست؟

قبل از اینکه در رابطه با منبع انبساط آئودی صحبت کنیم، نیازمند داستن اطلاعات پایه در باره وظیفه موتور آئودی است. در واقع وظیفه موتور آئودی انجام عمل احتراق است. حرارت تولید شده در داخل موتور درجه بسیار بالایی دارد. در صورتیکه این حرارت  کاهش پیدا نکند منجر به خسارات سنگین می شود. از سمت دیگر کاهش ناگهانی و بیش از اندازه دما نیز ممکن است به خودرو صدمه وارد کرده و در نهایت به موتور خودرو صدمه وارد می کند. درنتیجه دمای موتور همواره باید مقدار متعادلی داشته باشد. این درجه حرارت باید در حدود 82 الی 87.3 درجه سانتیگراد باشد. حالا نقش منبع انبساط آئودی بسیار پررنگ خواهد شد.

منبع انبساط آئودی

منبع انبساط آئودی بخش مهمی از یک سیستم جامع خنک کننده در خودرو آئودی میباشد که برای متعادل نگه داشتن درجه حرارت موتور خودرو در بازه حدود 82 الی 87.3 درجه سانتیگراد بکار می رود. در خودرو های مدرن مانند آئودی، سیستم خنک کننده به کمک مایع خنک کننده که با نام دیگر ضدیخ/ضدجوش کار می کند. این مایعمنبع انبساط آئودی زمانی که دما بالا میرود دچار انبساط می گردد.

مایع خنک کننده موجود در منبع انبساط آئودی، مخلوط برابر از ضد یخ و آب می باشد که از طریق سیستم خنک کننده ماشین به گردش در می آید تا از گرم شدن بیش از حد موتور جلو گیری کند و بدین صورت از صدمه دیدن موتور خودرو پیشگیری می شود.

تعمیر منبع انبساط آئودی

در تصویر مقابل مشاهده می شود که قسمتی از منبع انبساط آئودی دچار صدمه شده و به کمک الکترود های متناسب جوش پلاستیک داده می شود. منظور از الکترود مناسب این است که الکترود دارای الیاف بندی متناسب با جنس منبع انبساط آئودی می باشد. الکترود های برند پرولکترو کشور ترکیه که به صورت تخصصی برای جوش پلاستیک طراحی شده است، در کد های متفاوت و الیاف بندی متفاوت وجود دارد. با توجه به جنس منبع انبساط آئودی، الکترود متناسب را انتخاب کرده و جوشکاری پلاستیک را انجام میدهیم. این الکترود به کمک سشوار جوش پلاستیک پرولکترو و درجه حرارت مناسب، با قطعه منبع انبساط آئودی پیوند مولکولی داده و طی فرایند جوشکاری مدرن و استاندارد، قطعه ترمیم می گردد.

 

شرکت آرکا صنعت تیوان اولین و تنها نماینده برند پرولکترو ترکیه در ایران می باشد. واردات الکترود های جوش پلاستیک، سشوار های مخصوص جوش پلاستیک برند پرولکترو و تجهیزات آن، تنها از طریق شرکت آرکا صنعت تیوان صورت خواهد پذیرفت.

تعمیر منبع انبساط آئودی
AST1 , کلیه حقوق محفوظ است.
برنامه نویسی و طراحی سایت توسط اکسیر.
Top