Skip Navigation Linksآرکا صنعت تیوان > صفحه اصلی > نمونه کارها > نمونه کار

پایه رادیاتور بنز

رادیاتور خودرو چیست؟

در این سری از نمونه کار های آرکا صنعت تیوان، تعمیر پایه رادیاتور بنز را مورد بررسی قرار می دهیم. اما بهتر است قبل از اینکه پایه رادیاتور بنز را تعمیر کنیم، اطلاعاتی درباره خور رادیاتور داشته باشیم. قسمت هایی از خودرو هستند که نیازمند خنک شدن می باشند. در نتیجه نیاز است که یک مبدل حرارتی برای کاهش دمای سیالات در خودرو وجود داشته باشد. طراحان صنعت خودرو سازی، رادیاتور را برای اینکار در نظر گرفتند. رادیاتور خودرو اصولا نوعی مبدل حرارتی هستند که سالات داغ با عبور کردن از درون آن کاهش دمای محسوسی خواهند داشت و عد از این کاهش دما مجددا به درون شبکه خنک‌کننده موتور یا هر وسیله دیگری بازمی‌گردد تا وظیفه خودرا انجام دهد.

بنابر چیزی که گفته شد، رادیاتور بنز یک مجموعه مشبک حاوی پره‌های خنک‌کننده، لوله‌های عبور آب، مخزن خروج آب، مخزن آب ورودی و همچنین مخزن هواگیری می باشد به این مجموعه درپوش رادیاتور بنز را نیز اضافه کنی.

پایه رادیاتور بنز

پایه رادیاتور بنز و یا پایه نگهدارنده رادیاتور بنز، پایه ی برای نگهداشتن رادیاتور بنز در محل اصلی خود می باشد. ممکن است دز اثر برخورد ضربه و یا عوامل خارجی دیگر، پایه رادیاتور بنز صدمه دیده و نیاز به تعمیر داشته باشد. برای تعمیر پایه رادیاتور بنز همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید، به سشوار جوشکاری برند پرولکترو محصول کشور ترکیه نیاز است. قبلا به کمک توری فلزی و با روش های قدیمی این قطعه پلاستیکی را جوش داده و تعمیر میکرده اند. اما امروزه با پیشرفت صنعت جوش پلاستیک، از روش مدرن و استاندارد جوش پلاستیک برای تعمیر پایه رادیاتور بنز استفاده میگردد.

روش مدرن جوش پلاستیک برای تعمیر پایه رادیاتور بنز

برای تعمیر پایه رادیاتور بنز ابتدا باید سشوار جوش پلاستیک را به دمای مناسب برای ایجاد پیوند مولکولی برسانیم. این دما بین 700 تا 720 درجه سانتی گراد می باشد برای اینکار سشوار جوش پلاستیک را به مدت 5 دقیقه به برق بزنید تا دستگاه به درجه حرارت مناسب برای جوش پلاستیک برسد.

الکترود جوش را تحت دمای مناسب قرار داده و اگر نیاز بود نوک نازل دستگاه را در تماس مستقیم با قطعه پلاستیک قرار میدهیم. بازه حرارتی 700 تا 720 درجه سانتی گراد سبب از بین رفتن پیوند مولکولی فعلی شده و با بازسازی مجدد این پیوند مولکولی بین مولکول های پلاستیک و الکترو،ئ شاهد تعمیر پایه رادیاتور بنز خود خواهید بود. در نتیجه الکترود بخشی از بدنه پلاستیک شده و برخلاف روش سنتی که در آن از توری، میخ و یا یک قطعه فلزی استفاده می شد، به مرور زمان فرسوده و شکسته نخواهد شد.

تعمیر پایه رادیاتور بنز
AST1 , کلیه حقوق محفوظ است.
برنامه نویسی و طراحی سایت توسط اکسیر.
Top