Skip Navigation Linksآرکا صنعت تیوان > صفحه اصلی > مقالات > مقاله
توری زیر برف پاک کن خودرو
توری زیر برف پاک کن خودرو

توری زیر برف پاک کن چیست؟

در تمامی خودرو های سواری، تعداد زیادی از قطعات از جنس پلاستیک ساخته شده اند. یکی از قطعاتی که حضور آن ها بسیار مهم و کارآمد می باشد توری زیر برف پاک کن خودرو می باشد. توری زیر برف پاک کن دقیقا در قسمت جلو خودرو و زیر برف پاک کن ها قرار دارد. این قطعه با نام سینی برف پاک کن و قاب آب ریز نیز شناخته می شود.

توری زیر برف پاک کن در خودرو های مختلف به لحاظ شکل ظاهری، با هم تفاوت دارند. ممکن است سینی برف پاک کن به شکل مشبک بوده و یا دارای شیار های موازی در سطح خود باشد. در هر صورت کاربرد توری زیر برف پاک کن فارغ از شکل ظاهری آن، یکسان می باشد. این تقاوت شکل صرفا از لحاظ طراحی، جهت زیبایی و جلوه بصری مورد توجه قرار می گیرد. لازم به ذکر است این قطعه از جنس پلاستیک ترموپلاست می باشد درنتیجه قابل تعمیر می باشد.

سینی زیر برف پاک کن

 

 توری زیر برف پاک کن چه کاربردی دارد؟

تقریبا برای همه اتفاق افتاده است که وقتی خودروی خود را در فضای باز پارک میکنید، بعد از چند ساعت برگ، گرد و خاک و یا مواد زائد دیگری بر روی خودرو قرار می گیرد. در صورت نبودن توری زیر برف پاک کن، گرد و خاک در این قسمت جمع می شود و ممکن است این ضایعات به موتور خودرو نیز راه پیدا کند و صدمات بیشتر و عمیق تری به خودرو وارد کند. در نتیجه وجود توری زیر برف پاک کن برای تمام خودرو ها از الزامات به حساب می آید و به عنوان فیلتر عمل می کند.

جوش پلاستیک توری زیر برف پاک کن خودرو

توری زیر برف پاک کن به مرور و در اثر عوامل محیطی محتمل است دچار شکستگی گردد و یا ترک بردارد. در اینصورت نیاز خواهد بود تا از قطعه یدکی استفاده نمایید و یا قطعه مورد نظر را تعمیر کنید. در صورتیکه توری زیر برف پاک کن خودرو دچار صدمه گردد، می توان به راحتی آن را تعمیر کرد. با توجه به اینکه محل قرار گرفتن توری زیر برف پاک کن، به گونه ای است که تعمیر آن در محل کمی مشکل می باشد، بهتر است ابتدا توری زیر برف پاک کن را از محل قرار گیری جدا کرده، قطعه کار را تعمیر کنیم و دوباره در محل خود نصب نماییم.

جدا سازی توری زیر برف پاک کن

در نخستین قدم، بایستی اقدام به جدا سازی برف پاک کن ها کنیم. برای انجام ای مرحله، ابتدا پیچ و مهره هایی که برف پاک کن ها را متصل کرده اند، باز میکنیم و با جابجا کردن آنها و تکان دادن به چپ و راست، انها را از جای خوود جدا می کنیم. این کار را برای هر دو برف پاک کن انجام میدهیم. جدا سازی برف پاک کن ها سخت ترین مرحله ی جوشکاری پلاستیک توری زیر برف پاک کن می باشد چرا که این برف پاک کن ها گاهی در جای خود بقدری محکم هستند که جدا سازی آنها بسیار دشوار می باشد. در صورتیکه با چپ و راست کردن برف پاک کن ها، از محل اتصال باز نشدند، بهتر است در محل اتصال مقداری روغن ریخته و اندکی صبر نمایید. حالا دوباره امتحان کنید به احتمال زیاد برای جدا سازی با مشکلی برخورد نخواهید داشت.

در مرحله بعدی در تعمیر توری زیر برف پاک کن، باز کردن درب کاپوت می باشد. حالا توری زیر برف پاک کن قبلی را برداشته، تعمیر کرده و مجددا قطعه را جایگذاری کنید. برای جایگزین نمودن توری زیر برف پاک کن بایستی به خارها و محل قرار گیری آن ها دقت شود که خارها در محل خود به صورت صحیح قرار گیرند در غیر اینصورت، ممکن است نتیجه نهایی مورد انتظار روی ندهد. پس از جا انداختن گیره ها، توری زیر برف پاک کن را اندکی به سمت پایین هدایت کنید و تا به صورت کامل در جای خود محکم شود. در انتها درب کاپوت را بسته و برف پاک کن ها را در محل خود قرار دهید.

در بخش نمونه کار های شرکت آرکا صنعت تیوان میتوانید " تعمیر توری برف پاک کن بنز " و " تعمیر توری برف پاک کن رنو " را بررسی کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، وبسایت آرکا صنعت تیوان را مشاهده کنید.

AST1 , کلیه حقوق محفوظ است.
برنامه نویسی و طراحی سایت توسط اکسیر.
Top