Skip Navigation Linksآرکا صنعت تیوان > صفحه اصلی > مقالات > مقاله
علائم روی قطعه پلاستیک
علائم روی قطعه پلاستیک

علائم هک شده بر روی پلاستیک

همانطور که قبلا در مقاله " علامت مثلث بازیافت " آورده شد، نیاز است تا صاحبان کسب و کار که به نحوی با پلاستیک ها سر و کار دارند، باید توانایی لازم را داشته باشند تا با دیدن قطعه پلاستیک اطلاعات لازم درباره آن قطعه را بدست آورند. بدین منظور باید این دانش را داشته باشند تا با دیدن علائم هک شده بر روی قطعه پلاستیک مفهوم آن را دریابند. یکی از این علائم، علامت تاریخ تولید پلاستیک می باشد. اگر با دقت به قطعات پلاستیکی نگاه کنیم، علامتی دایره و یا د مواردی نیز مربع شکل را می بینیم. این علامت نشان دهنده تاریخ دقیقی است که قطعه پلاستیک مورد نظر تولید شده است. تاریخ تولید پلاستیک در مواردی کارآمد می باشد که نیاز است افراد حاضر در روز مورد نظر شناسایی شوند.

تاریخ تولید پلاستیک

ممکن است تصور و باور عموم این باشد که چون پلاستیک صرفا یک ماده جامد است (و نه خوراکی) نیاز به تاریخ تولید ندارد و یا اصولا نیازی به وجود تاریخ تولید نیست. اما دقیقا بر خلاف این باور عمومی، تاریخ تولید پلاستیک می تواند اطلاعات بسیار زیاد و مفیدی در رابطه با آن قطعه خاص داشته باشد. به همین دلیل علائم هک شده بر روی پلاستیک از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای پیدا کردن تاریخ تولید پلاستیک، کافی است با دقت به قطعه پلاستیک خود نگاه کنید. در اینصورت علامتی خواهید دید که مانند شکل زیر می باشد. در این شکل چند دایره در مجاورت هم قرار دارند که با اعداد و فلش هایی پر شده اند. هرکدام از این دایره ها نمایانگر مفهوم خاصی است. قرار گرفتن این سه دایره در کنار یکدیگر، تاریخ تولید پلاستیک را مشخص می کند.

تفسیر نماد های هک شده بر پلاستیک

دایره شماره (1) نماد سال تولید میباشد.

روز تولید پلاستیک       ماه تولید پلاستیک        سال تولید پلاستیک

روز(Day)             ماه (Month)            سال (Year)

     (3)                      (2)                       (1)

برای درک بهتر از نحوه نمایش تاریخ تولید پلاستیک به تصاویر بالا دقت کنید، نوک پیکان (فلش) در دایره شماره (1) به سمت عدد 03 می باشد، به این معنی که سال تولید پلاستیک 2003 می باشد. به همین ترتیب در دایره شماره (2) نوک پیکان به سمت عدد 7 می باشد به این معنی که پلاستیک در هفتمین ماه از سال 2003 (جولای July) تولید شده است. در برخی از پلاستیک ها دایره سومی هم هست که نشان دهنده روز تولید می باشد. در دایره شماره (3) نوک پیکان به سمت عدد 20 است. یعنی پلاستیک در بیستمین روز ماه تولید شده است. به همین ترتیب تاریخ تولید پلاستیک مشخص می شود. 

کاربرد تاریخ تولید هک شده بر روی پلاستیک

علاوه بر این از تاریخ مشخص شده می توان به این نکته نیز پی برد که در روز تولید آن قطعه پلاستیک چه کسی اپراتور دستگاه بوده است. در حالت کلی تر در مورد کل خط تولید در آن تاریخ اطلاعات ارزشمندی در اختیار ما قرار خواهد گرفت از جمله تمام افرادی که در روز مورد نظر در خط تولید حضور داشتند. درنتیجه اگر زمانی نیاز به این اطلاعات باشد به راحتی در دسترس است.

در مواردی هم بجای این سه دایره، شک مربعی بر روی قطعه می بینیم.

 

شرکت آرکا صنعت تیوان اولین و تنها نماینده پرولکترو ترکیه می باشد که در زمینه وارد کردن تجهیزات جوش پلاستیک فعالیت می کند.

AST1 , کلیه حقوق محفوظ است.
برنامه نویسی و طراحی سایت توسط اکسیر.
Top