Skip Navigation Linksآرکا صنعت تیوان > صفحه اصلی > نمونه کارها > نمونه کار

توری زیر برف پاک کن بنز

توری زیر برف پاک کن بنز چه کاربردی دارد؟

در تمامی خودرو ها، در قسمت زیرین برف پاک کن قسمتی مانند توری وجود دارد که در واقع از ورود گرد و خاک و مواد زائد به درون این قسمت، جلو گیری می کند. به این قسمت در اصطلاح " توری زیر برف پاک کن " و یا " سینی زیر برف پاک کن گفته میشود " همانطور که گفته شد علت وجود توری زیر برف پاک کن، جلو گیری از ورود مواد زائدی همچون برگ، گرد و خاک و ... از قسمت زیر برف پاک کن می باشد که دقیقا به موتور متصل راه دارد. بنابراین ممکن است در کارکرد خودرو اختلال ایجاد شود همین نکته از اهمیت وجود توری زیر برف پاک کن خبر می دهد.

قاب آبریز یا همان توری زیر برف پاک کن برای پر کردن فضای خالی زیر برف پاک کن های خودرو می باشد. علاوه بر این، از ورود مواد زائد و گرد و خاک نیز به این قسمت جلوگیری میکند. با توجه به نکات گفته شده، وجود توری زیر برف پاک کن علاوه بر اینکه به زیبایی بصری خودرو کمک می کند، وجود آن لازم و ضروری است.

چرا توری زیر برف پاک کن بنز میشکند؟

از آنجا که توری زیر برف پاک کن بنزها عموما از جنس پلاستیک ساخته می شوند، ممکن است در اثر ضربه و یا تصادف آسیب دیده و شکسته شود. در اینصورت بهتر است بجای اینکه به فکر تعویض این قطعه باشیم، به تعمیر آن بپردازیم. اما دقت کنید که باید حتما از روش اصولی جوشکاری پلاستیک استفاده شود. همانطور که قبلا هم گفته شد، روش های متفاوتی برای انجام جوشکاری توری زیر برف پاک کن بنز وجود دارد. برای اطلاع از انواع روش های جوشکاری پلاستیک، مقاله " جوشکاری پلاستیک مدرن و استاندارد با پرولکترو " را مطالعه نمایید.

روش استاندارد برای جوشکاری توری زیر برف پاک کن بنز

معمولا زمانیکه در خودرو های پرچم دار مانند بنز، قسمتی از خودرو دچار صدمه می گردد، در صورتیکه قابلیت تعمیر پذیری داشته باشد، ترجیحا بجای تعویض قطعه و بکار بردن قطعه جدید به تعمیر آن قطعه می پردازیم. به همین ترتیب زمانی که توری زیر برف پاک کن خودرو بنز شما دچار شکستگی و صدمه می گردد، میتوان آن را تعمیر کرد. چرا که توری زیر برف پاک کن بنز، از جنس پلاستیک های دسته ترموپلاست می باشد. پلاستیک های دسته ترموپلاست قابلیت برگشت پذیری به چرخه استفاده دوباره را دارند.

 

برای اینکه جوشکاری اصولی داشته باشیم باید در ابتدا تشخیص داد قطعه کار ما از کدام پلاستیک است. پلاستیک ها به دو دسته ترموست و ترموپلاست تقسیم می شوند این اطلاعات در " انواع پلاستیک و کاربرد های آن " آورده شده است. بهترین روش استفاده از الکترود مخصوص و دستگاه سشوار جوشکاری پلاستیک برند پرولکترو ترکیه می باشد. 

 

برای آشنایی کامل با دستگاه پرولکترو، ویدیوی معرفی " دستگاه پرولکترو ترکیه " را در آپارات مشاهده نمایید.

 

جوشکاری سینی زیر برف پاک کن بنز
AST1 , کلیه حقوق محفوظ است.
برنامه نویسی و طراحی سایت توسط اکسیر.
Top