پمپ شیشه شور بنز

تعمیر پمپ شیشه شور خودرو بنز

در صنعت خودرو سازی معمولا پمپ های شیشه شور را از جنس پلاستیک می سازند. معمولا در موارد بسیاری، پس از وارد شدن صدمه به پمپ شیشه شور آن را تعویض میکنند اما با توجه به این نکته که پمپ های شیشه شور بسیاری از خودرو ها بسیار گران قیمت هستند و یا مشابه آن وجود ندارد، گزینه بعدی تعمیر آن می باشد. در این نمونه کار به بررسی تعمیر پمپ شیشه شور خودرو بنز می پردازیم. دلیل اینکه بجای تعویض، اقدام به تعمیر پمپ شیشه شور خودرو بنز میکنیم، دقیقا ارتباط مستقیمی با این نکته دارد.

همانطور که در تصویر مشاهده می نمایید، پمپ شیشه شور خودرو بنز ترک برداشته است، که به راحتی میتوان با کمک الکترود مخصوص جوشکاری پلاستیک پرولکترو که الکترود های نازک آن مخصوص کارهای ظریف هست عملیات جوشکاری پلاستیک را انجام داد. جوشکاری پلاستیک با روش های مختلف انجام میگیرد اما بهترین روش پیشنهادی برای تعمیر پمپ شیشه شور بنز، جوشکاری پلاستیک با استفاده از هوای داغ می باشد.

جوشکاری پلاستیک با تکنیک هوای داغ

در این تکنیک با استفاده از الکترود مخصوص جوش پلاستیک، با لیاف بندی مناسب اقدام به تعمیر پمپ شیشه شور خودرو بنز می کنیم. می توانید در مقاله " همه چیز درباره کدهای پلاستیک " درباره الیاف بندی پلاستیک اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بعد از اینکه دستگاه به درجه حرارت مناسب رسید، با نزدیک کردن نوک نازل به الکترود، به الکترود حالت داده و آنرا به پمپ شیشه شور نزدیک میکنیم تا باهم پیوند مولکولی داده و جوش پلاستیک انجام گردد. برای استحکام بیشتر می توانیم در پشت کار از الکترود پهن استفاده کنیم تا جوش پلاستیک محکم تری داشته باشیم.

 

الکترودهای مخصوص جوشکاری پلاستیک و سشوار جوش پلاستیک را تنها از طریق فروشگاه اینترنتی آرکا صنعت تیوان تهیه کنید. آرکا صنعت تیوان تنها وارد کننده سشوار های جوشکاری پلاستیک برند پرولکترو ترکیه در ایران می باشد.

پمپ شیشه شور بنز
AST1 , کلیه حقوق محفوظ است.
برنامه نویسی و طراحی سایت توسط اکسیر.
Top