Skip Navigation Linksآرکا صنعت تیوان > صفحه اصلی > نمونه کارها > نمونه کار

BMW - صندوق عقب

صندوق عقب BMW چیست؟

صندوق عقب BMW همانطور که از نامش پیداست در عقب خودرو قرار داشته و به وسیله یک درب پوشیده شده است این درب به سمت بالا باز می‌شود. اگر نگاهی به تاریخچه خودرو بیاندازید می بینید در نخستین خودروهای ساخته شده، صندوق به عنوان یک وسیله جدا و خارجی در خودرو طراحی می شده است. در این سری از نمونه کار های آرکا صنعت تیوان، به تعمیر صندوق عقب BMW می پردازیم.

محل قرار گیری صندوق عقب در انواع خودرو

قبلا گفته شد صندوق عقب BMW در پشت خودرو قرار دارد اما در برخی از وسایل نقلیه که موتور آن در وسط تعبیه شده و یا خودرو هایی که به صورت برقی طراحی شده است، دارای دو صندوق وجود دارد یک صندوق در جلو و یک صندوق در عقب خودرو. برای نام بردن این نمونه ها می توان به این خودرو ها اشاره کرد :

  • فولکس واگن نوع ۳
  • پورشه ۹۱۴
  • پورشه Boxster
  • تویوتا MR2 
  • تسلا مدل S

صدمه دیدن صندوق عقب BMW

معمولا در تصادفاتی که از عقب خودرو اتفاق می افتد صندوق عقب BMW بیش از سایر قطعات در معرض آسیب دیدن وجود دارد. اما مساله اینجاست که در صورت آسیب دیدن صندوق عقب BMW را باید تعمیر کرد و یا آن را تعویض کرده و صندوق عقب BMW جدید خریداری کنیم؟

خب طبیعتا تعمیر صندوق عقب BMW راه حل به صرفه تری است.

روش های تعمیر صندوق عقب BMW

دو راه برای تعمیر صندوق عقب BMW وجود دارد. روش سنتی و روش جدید و مدرن. در ادامه به توضیح مختصری درباره آن ها می پردازیم.

روش سنتی تعمیر صندوق عقب BMW

قبلا تعمیر قطعات پلاستیکی مانند صندوق عقب BMW با توری انجام می شد. به اینصورت که در ابتدا قطعه کار را به کمک سشوار جوش پلاستیک گرم کرده و یک قطعه فلزی مانند توری و یا یک میخ فلزی را با فشار بر روی صندوق عقب BMW فشار داده تا در بافت صندوق عقب فرورفته و پس از سرد شدن قطعه پلاستیک به نوعی قسمت آسیب دیده چسبانده می شود.

روش مدرن تعمیر صندوق عقب BMW یا جوش دائم پلاستیک

در روش مدرن بر خلاف روش سنتی که تنها چسباندن محسوب می شد در این روش بجای قطعه ای فلزی که جنس متفاوتی با جنس صندوق عقب BMW دارد، از یک واسط هم جنس استفاده می گردد. الکترود های مخصوص جوش پلاستیک برند پرولکترو به همین منظور طراحی شده است. برای تعمیر صندوق عقب BMW با الکترود جوش پلاستیک کافی است کد متناسب آن را تشخیص داده و مطابق دستور العمل جوش پلاستیک استاندارد و مدرن را انجام دهیم.

در جوش پلاستیک استاندارد و مدرن باید سشوار جوش پلاستیکی استفاده شود که دمایی در حدود 700 تا 720 درجه سانتی گراد داشته باشد. این بازه حرارتی لازم است تا پیوند مولکولی بین الکترود جوش پلاستیک و صندوق عقب BMW برقرار شود.

BMW - صندوق عقب
AST1 , کلیه حقوق محفوظ است.
برنامه نویسی و طراحی سایت توسط اکسیر.
Top