Skip Navigation Linksآرکا صنعت تیوان > صفحه اصلی > نمونه کارها > نمونه کار

سپر جلو آلفا رومئو

سپر آلفا رومئو

در این قسمت از سری نمونه کار های آرکا صنعت تیوان به تعمیر سپر آلفا رومئو می پردازیم. سِپَر خودرو که در زبان انگلیسی Bumper نامیده می شود، مهم ترین بخش از بدنه یک خودرو می باشد که در دو قسمت جلو و پشت خودرو قرار می گیرد. سپر ها - از جمله سپر آلفا رومئو - تاثیر زیادی در زیبایی خودرو دارند اما دلیل اصلی وجود سپر در خودروها، ایجاد ایمنی در آن و کاهش خطرات ضربه هایی که ممکن است به خودرو وارد شود. البته در تصادفاتی که در سرعت خیلی بالا اتفاق می افتد، حتی سپر ها نیز قادر به دفع و مهار این ضربه ها نیستند. اما به میزان زیادی این خسارت‌ها را کاهش می‌دهد. در ادامه، یکی از نمونه کار های تعمیر شده به وسیله الکترود و سشوار جوش پلاستیک پرولکترو را مشاهده می نمایید. این قطعه سر آلفا رومئو می باشد.

سپر جلو آلفا رومئو

برخلاف سپر های قدیمی که از جنس فلزات بودند، سپر های خودروهای امروزی مانند سپر آلفا رومئو شامل سه قسمت اصلی می باشد این قسمت ها عبارتند از: قسمت پیشانی سپر آلفا رومئو، قسمت جاذب سپر و قسمت سوم، تیر عرضی سپر نامیده می شود. به عنوان توضیحی مختصر می توان گفت: پیشانی، همان قسمتی است که ظاهر خودرو می باشد و زیبایی سپر آلفا رومئو را بر عهده دارد، که قادر نیست ضربه‌های زیادی را تحمل کند. قسمت جاذب برای از بین بردن انرژی وارد شده بر سپر خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. تیر عرضی نیز قسمتی است که به جذب انرژی جنبشی ناشی از ضربه‌های اساسی و بزرگ کمک کرده و در برابر ضربه‌های کوچک مقاومت می‌کند و قسمت کلیدی خودرو به‌شمار می‌آید.

تعمیر سپر آلفا رومئو

سپر آلفا رومئو از جنس پلاستیک ترموپلاست می باشد بنابراین می توان آن را به کمک الکترود های برند پرولکترو کشور ترکیه تعمیر و ترمیم کرد. برای این کار نیاز به سشوار جوش پلاستیک هست تا درجه حرارتی در بازه 700 تا 720 درجه سانتی گراد تولید کند. به کمک این حرارت، پیوند مولکولی بین الکترود و سپر آلفا رومئو بوجود می آید و به راحتی سپر آلفا رومئو تعمیر می گردد.

شرکت آرکا صنعت تیوان تنها نماینده رسمی برند پرولکترو در ایران می باشد.

سپر جلو آلفا رومئو
AST1 , کلیه حقوق محفوظ است.
برنامه نویسی و طراحی سایت توسط اکسیر.
Top